| Rektsona a întrebat:

Ce parere aveti desprea tigara electronica? Adica vape-ul ala, nu cand o folosesti excesiv doar asa arar sau macar acolo la cateva ore. Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic vapatul (inhalarea de vapori) nu este nociv sanatatii deoarece nu se inhaleaza fumul care are un anumit continut de gudroane rezultat in urma arderii atat al tutunului cat si a foitei de hartie, asa cum se intampla in cazul tigarilor cu tutun sau a pipei. Glicerina vegetala din cartus (care se vaporizeaza) poate sa aiba un anumit continut de nicotina sau sa contina doar diferite arome de fructe sau flori. In consecinta esta unanim acceptat faptul ca tigarile electronice sunt nepoluante si nu afecteaza sanatatea celui care-l foloseste si nici a persoanelor din apropiere. Sanatate!

4 răspunsuri:
| MihaiKJL a răspuns:

Faci apa la plamani de la aia. Dar daca chiar te plictisesti na. Iti spun de pe acum ca o sa ti se strice repede si o sa cheltui multi bani pe vaporizatoare de alea si filtre sau mai ales daca te dai mare intre prieteni e compromisa laughing)

| Rektsona explică (pentru MihaiKJL):

Adica, mor dracu sau ce? are un prieten te tine daca stii sa o folosesti

| MihaiKJL a răspuns (pentru Rektsona):

De murit oricum mori aia doar te ajuta