| Baicu_Eugen_1967 a întrebat:

Ce pastile ami recomandați pentru dureri puternice de stomac ținând cont că nu am folosit niciodata medicamente? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dureri puternice de stomac? Cred ca ar trebui sa suni la Salvare. Daca nu e cazul sa vina iti spun ei la telefon.

| alinadianaaa a răspuns:

Cel mai indicat este sa consulti un medic gastroenterolog pentru ati face o endoscopie pentru a vedea ce ai la stomac, Pana ajungi la medic poti sa iei un controloc(comprimate)

| ziptrack a răspuns:

Eu v-as recomanda sa faceti o analiza de Helicobacter Pylori din materie fecala si daca sunteti infectat, consumati salata de varza rosie sau ridiche neagra 4/5 zile deoarece sulful din aceste legume va vor scapa de infectie. Aceasta bacterie este una din principalele cauze de ulcer sau dureri puternice la stomac. Sanatate!