| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Recomandați-mi și mie vă rog niște medicamente anti-flatulență și pentru dureri articulare/musculare.

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie, el i ti va da medicamente după ce te va consulta, flatulența de care suferi se datorează 1) colon iritabil, 2) din cauza mîncării, gen: Fasole, cartofi, acestea fermentează in stomac i dau gaze (bășini) elimină cartofii, varza fasolea si o sa vezi ca scapi fara doctor de flatulență, in legatură cu durerea musculară articulara, poti avea reumatism care cu schimbarea vremii, ploaie, ninsoare se agraveaza durerea, mergi si fa ti radiografie, medicul in urma acestei radiografii va sti ce tratament sa i ti dea, la fel si la stomac, endoscopie si colonoscopie, ca doctorul sa vada starea colonului, si a stomacului, inainte de a scrie tratament, bei sau fumezi? Renunță la fumat si la băutură ca asta vei auzii si de la doctor. Ce varsta ai?