| anonim_4396 a întrebat:

Ce pastile antistres recomandati? Se dau fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Capsule sau cea antistres de la fares,capsule sau ceai de valeriana, ceai de tei, nervocalmin, capsule din extract de lavanda, confort emotional de la fares etc

| danutzu96 a răspuns:

Mai bine ia nise ceaiuri decat calmante.
Sau daca esti prea nervos incearca nervocalmin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti recomand deoarece pot sa te calmeze "prea mult". O prietena a incercat inaintea unui test si nu a scris nimic, visa, parca era drogata. Dar daca totusi vrei consulta medicul, el stie ce tip iti trebuie tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat ceaiuri sedative si nu ma ajuta :/

| nutuxcristian a răspuns:

Eu zic sa nu iei pastile; du-te la o farmacie si cere recomandarea farmacistului, dar nu lua pastile, intreaba de ceaiuri calmante.