| Claudia190 a întrebat:

Ce pastile dauneaza grav sanatatii, dar se elibereaza fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

De asta unele medicamente se elibereaza cu reteta, pentru ca pot dauna. Dar mi se pare foarte dragut si corect faptul ca vrei sa distrugi snatatea cuiva apropiat.

| Claudia190 explică (pentru minrest):

Nu am zis da doresc sa dstrg sanatatea cuiva apropiat!

| minrest a răspuns (pentru Claudia190):

Scuze. Cuiva indepartat nu ii poti da medicamente.

| Claudia190 explică (pentru minrest):

Nu vreau sa dau nimanui pastile.

| CuriousStuff a răspuns:

Eu as fi curios mai mult de ce ai nevoie de o asemenea lista?
Toate dauneaza mai mult sau mai putin, de aceea medicamentele se iau doar atunci cand efectul pozitiv este mai mare decat cele negative.