| Romascu_Argentina_1957 a întrebat:

Ce pastile de slabit ati folosit in ultimul timp si daca a dat rezultate iar dupa terminare vreau sa stiu daca v-ati mai ingrsat? sau altele cu rezultate macar mai bune!
astept raspuns TPU!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XatomisX a răspuns:

E cea mai mare prostie sa iei pastile de slabit pe bune dauneaza sanatatii nu merita mai bine faci sport sau tii dieta succes

| protos87 a răspuns:

Pastilele de slabit personal nu le recomand nimanui.
In principiu trebuie sa stii ca actioneaza dupa doua reguli: fie iti taie pofta de mancare sau de dulce (cum ar fi L-carnitina), depinde dupa caz, fie contribuie la accelerarea metabolismului.
Nu le recomand pentru ca aceste produce nu sunt controlate de ANM sau de orice alta institutie, deci teoretic pot avea o formula care sa dauneze.
Acum in ceea ce priveste rezultatele, cunosc pe cineva care a luat Tomato Light si a dat rezultate. In principiu i-a taiat din pofta de mancare.
Daca vrei neaparat sa slabesti incearca o dieta bazate pe calorii negative. De exemplu varza are calorii negative, adica poti manca oricat de multa si in final vei slabi. Succes!