| yarina a întrebat:

Ce pastile pentru dureri de stomac sunt bune sau ce ceiauri sa beau? Sunt plecata in concediu si nu pot sa merg la doctor.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

De la farmacie Calmogastrin ( pentru aciditate mare )sau Ranitidina ( calmarea durerilor ) ca e mai usoara sau daca e ceva mai grav, Omez, desi sunt sigura ca cei de la farmacie te pot indruma mai bine. cu multa sanatate, Lucien.

luciana
| luciana a răspuns:

P. S. Am uitat sa iti spun de ceaiul de sunatoare care face minuni si calmeaza durerea. pa.Lucien.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Omez (omeran sau omeprazol), e de fapt acelasi medicament facut de firme diferite. E foarte bun, sotul meu avea dureri groaznice, cu ele a scapat si de 2 ani nu mai are probleme.

| SweetCandy a răspuns:

Ceaiul de sunatoare e cel mai bune pentru dureri de stomacbig grin despre pastile nu stiu ce sa iti recomand merhi l cea mai apropiata farmacie si spune-i farmaciste-i ce simptome aibig grin ea te va ajuta cu siguranta!

sanatate!

| Ruxy a răspuns:

Ceaiuri pe care le-am folosit si eu si care au dat rezultate sunt cele de sunatoare, coada soricelului si galbenele.
Sanatate!

| marry a răspuns:

Pastile:dicarbocalmtongue

Insanatosire grabnicawinking

| florar a răspuns:

Trebuie sa ceri la farmacie antispastice si sa spui pentru ce
probabil iti va da scobutil, care e si foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceaiul de mușețel sau gălbenele (calmant, cicatrizant, antiseptic), Omez, Triferment (poate fi vorba de o fermentație - colită de fermentație), Nidocalm, Mallox (pansament gastric- posibil un ulcer, gastrită), etc.
Multă sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la farmacie si ia complet de tablete Zac Pac pentru bacterie la stomac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai d sunatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul de menta este foarte bun pentru durerea de stomac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omeran, ranitidina sau ceai de sunatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va recomand levant, o pastila pe zi, pe stomacul gol. Dupa ce ai luat pastila o jumatate de ora nu ai voie sa mananci. Costa 12 lei cutia. Si venter de 3 ori pe zi, pret 20 ron(aprox) tratamentul dureaza cam 4 saptamana, dar e eficient.Desigur trebuie sa fie insotit de regim alimentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce fel este durerea, dar un ex, sotul meu are probleme cu stomacul si a luat dusphatalin dupa mese de 3 ori pe zi, triferment tot dupa mese, daca ai stare de voma poti lua metroclopramid sau ca si ceai poti lua ceai gastric II contine mai multe plante care ajuta la ameliorarea durerilor de stomac.

| sorana77 a răspuns:

Buna ceai de sunatoare este foarte bun si de catina

| yozmyha a răspuns:

Eu am baut ceai de sunatoare, ceai de menta.am luat ranitidina, no-spa plus inca 2 medicamente recomandate de medic pentru gastrita si nu am rezolvat nimic nu stiu ce sa mai fac. Daca aveti raspunsuri le astept mersi

| Negrea_Teo_1986 a răspuns:

Controloc
Sau nexium

| Melinte_Ionel_1987 a răspuns:

Mă doare stomacul din capul pieptului

| Blaxy_Jerck_1994 a răspuns:

E foarte bun ceaiul de sunatoare pentru calmarea acestuia, omez, s-au putin bicarbonat in apa. big grin