| Mihaela_7411 a întrebat:

Ce pastile te ajuta sa slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jadis a răspuns:

Uite pastilele te ajuta sa slabesti, dar nu iti recomand. Medicamentele pentru slabit reprezinta o atractie pentru multe persoane, in special pentru femei, in dorinta lor de a-si suprima pofta de mancare. Altfel, folosirea permanenta a acestor medicamente creeaza dependenta, duce la dereglari de metabolism, etc straight face. Parerea medicului este singura in masura sa recomande sau nu administrarea acestui tip de pastile. Sfatul medicului: Cea mai buna metoda de pierdere a excesului ponderal si de mentinere a unei greutati sanatoase este aceea de a urma o dieta echilibrata, controlata, care sa imprime si imbunatatirea obiceiurilor alimentare, precum si exercitiul fizic zilnic. Si te ajuta sa slabesti, asta e singurul avantaj, iar dezavantajele ti le-am zis mai sus, sunt destule si grave. Acum e alegerea ta big grin. Daca chiar insisti sa ai pastile de slabit atunci mergi la farmacie si o intrebi pe doamne de acolo ce iti recomanda, pentru varsta ta.

10 răspunsuri:
| ion2015 a răspuns:

Este un ceai zein este foarte bun, si tine un regim alimentar evita grasimile, dulciurile, mancarea fast food, mananca multe fructe legume, practica un sport multa miscare bafta

| Ronnix a răspuns:

Toate asa zisele "pastile pentru slabit" sunt niste prostii! Daca vrei sa slabesti nu ai nevoie de pastile... ci de vointa. tongue

Pastile iei daca te doare ceva, nu daca vrei sa slabesti...hee hee

| ATHOS a răspuns:

Pastila principala este vointa!
Bafta!

| SayCheesexD a răspuns:

Nici una straight face doar te ingrasa! crede`ma mama mea a incercat si nu a slabit, ba chiar s`a mai ingrasat. Si in plus nu sunt deloc sanatoase.

Daca vrei sa slabesti ar trebui sa tii o dieta alimentara cu fructe si legume, nu foarte multa carne si grasimi si sa faci sport.

Astept funda :*

Răspuns utilizator avertizat
| kindness a răspuns:

Nu, nu folosii pastile! incearca sa nu mai manaci multa paine, mai ales seara sa nu mannciwinking. si fara grasimi happywinkingsucces!

| thegreatgatsby a răspuns:

Nici una.
Doar te imbolnavesc oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ai o gramada de efecte secundare, ia pastile
Daca vrei sa slabesti fara pastile sau alte prostii, urmeaza regi8mul doctorului Ditoiu de la Fundeni de pe www.despreboli.ro Eu am slabit dupa acest sait 1kg/luna 10 luni (atat am vrut)
Succese

| MaryNepotu a răspuns:

Nu iti recomand pastile dar iti recomand sa alergi cel putin 1km pe zi.