| Filip008 a întrebat:

Cum sa slăbești fără pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Sunt nenumarate suplimente alimentare si ceaiuri naturale ce ajuta la slabit: crom, spirulina, drojdie de bere-pastile sau cruda, ceai cerde simplu sau in combinatie cu alte ceaiuri, ceai alb, ceai rosu.

| Claudiu2011 a răspuns:

F simplu.alergarea si mancarea fara gresimi e cea mai buna metoda.si uita pastilele nu ti fac decat rau.mananci salate fructe si alergi macar o data pe zi seara sau dimineata asta decizi tu cand vrei.te duci pe un stadion si alergi.

| Andra_8716 a răspuns:

E simplu. Eviti alimentele prajite, fast food, dulciurile, si sucurile carbogazoase.
Faci sport indeajuns si slabesti garantat.

| Miha a răspuns:

Mult sport si o viata sanatoasa.

| andraaa01 a răspuns:

Prin exercitii fizice pe o perioada de timp indelungata, pana nu mai poti (atata sport sa faci), sa nu bei apa imediat ca se depune tot inapoi. Sa nu mananci mult si tot timpul, de obicei 3 mese pe zi, echilibrate. Mananci putin si mai des. Retetele de diete de pe net pot fi bune dar nu tuturor persoanelor. Sper ca te-am putut ajuta. Pupici, bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bei multa apa.e cel mai important. apoi sa faci sport cu regularitate.fructe si legume de toate tipurile.
Ai mai putea manca grapefruit inainte de masa. ajuta la arderea grasimilor.
baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere al alimentatiei,elimina pe cat posibil produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Cantitatile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin. Ceea ce conteaza cel mai mult, in schimb, este miscarea.Alearga zilnic in jur de 20-30 de minute cu viteza medie si vei reusi,astfel, sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

| larisa_3005 a răspuns:

Mult sport
mai putine dulciuri
si fara acid