| ☺ Cristinik ☺ a întrebat:

Ce pastile trebuie sa iau daca ma doare capu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Nurofen, Algocalmin, No-spa, Algozone, Advil, Paracetamol. happy

| BRG a răspuns:

Poți încerca masajul reflexo în talpă sînt toți centrii nervoși, decît să iei medicamente poți să ți masezi singură punctele din talpă, s au pui pe prietenul tău să te maseze la picioare.

| georgiana a răspuns:

Nurofen, no-spa, algozone.

| alexflor87 a răspuns:

Pentru cine a scris no-spa, acesta este in special pentru afectiuni cu origine biliara.Nu e asa de eficient pentru dureri de cap. Lucrez in farmacie si de asta sunt asa de sigura, puteti cauta si pe net. tongue Acum: pentru dureri de cap poti lua Quarelin(este foarte bun), Ibuprofen(cel mai bine este sa il luati pe cel romanesc. Nu luati Ibalgin sau alte medicam straine care contin tot ibuprofen. Nu se merita. Are aceeasi substanta activa, cu alta denumire si are pretul mai mare datorita publicitatii care in strainatate este permis sa se perceapa taxe pentru asta, dar la noi in Romania nu. De aici si pretul mai mare la medicamentele straine.). Totusi cel mai bine este sa vezi cauza pentru care te doare capul. Nu mai tratati efectul, ci cauza problemei.

| viotm a răspuns:

Algocalmin, algozone eu astea iau simi trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citramon

| deea_7664 a răspuns:

Nurofen.Paracetamol.Algocalmin sau Advil. sper sa-ti fie de folos big grin

| Mnz_Costica_1966 a răspuns:

De cem dureri de cap la cel mai mic efort