| adrianboss2011 a întrebat:

Ma doare capu ce sa fac sa scap de durere? PS:Fara Pastile Numai Remedii Care Nu Contin Pastile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Uite, aici gasesti cateva remedii naturiste: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-dureri-de-cap
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Consumă multe lichide(apă) și fructe proaspăte și ai grijă să le speli bine cu apă. Bea de cel puțin două ori pe zi ceai îndulcit cu miere, ceai de tei este cel mai bun.
Seara când te culci pune cateva felii de cartofi în zona unde te doare capul și a doua si o să scapi garantat de durere.

Succes.

| erika13 a răspuns:

Depinde din ce cauza va doare capul. daca va e foame,sete,sunteti nervosi,va urca tensiunea,anemie,diabet,probleme cu ficatul,biliara,rinichii,inima, stres,...,sunt foarte multe cauze,trebuie sa va odihniti,consumati lichide si fructe proaspete,sa ginditi pozitiv tot timpul, ultim sfat sa va cumparati creme bio calmante pentru dureri, sunt foaret multe variante de unguente.eu folosesc de la life care un unguent '' leacul bunicii'' o crema micuta dar foarte eficienta, are numai plante medicinale in compozitie. daca doriti mai multe detalii lasati mesaj la erika_fazekas@yahoo.com