| Andreasx a întrebat:

Ce poate indica prolactina marita dublu- 38mg/ml fata de normal-
1.2-19.5)? Vreo tumoare la cap? Se recomanda rmn sau ce anume?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Dacă ești femeie, cel mai probabil esti însărcinată sau ai luat antidepresive, anticonceptionale.
Nu te gândi imediat la ce e mai rau! Uita te pe prospectul medicamentelor pe care le iei sau repeta analiza de sânge.

| Andreasx explică (pentru Donsavas):

Da.O sa repet analizele de sange si daca este la fel ma voi duce la un endocrinolog dar ma gandeam la ce e mai rau pentru ca asa am gasit pe net, ca poate fi o tumoare hipofizara si am intrat la idei. Sper sa nu fie totusi nimic grav.Multumesc

| Andreasx explică (pentru Donsavas):

Insarcinata nu sunt pentru ca mi-a venit ciclul 2 luni la rand regulat.