| Anonim20000000 a întrebat:

Ce poate sa insemne starea de oboseala(chiar si dupa somn), slabiciune, respiratie greoaie, tulburari de concentrare, diaree, balonare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Inseamnă că ți se arată o vizită de urgentă, la medic!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă aș vrea să fiu dur. Vei muri, dar nu acum. Mergi la școală, la serviciu? Dacă poți, ia câteva zile de concediu și stai liniștit(ă).

| NLS a răspuns:

Poate însemna orice, exista multe afecțiuni care au astfel de simptome.
De la lipsa anumitor vitamine și minerale din corp, pana la afecțiuni cauzate de stres mediu și mare. Sau boli ale sistemului nervos.
Sau in ultima instanta, nu vreau sa te sperii (tocmai de aceea trebuie sa mergi la medic) dar majoritatea acelor simptome se regăsesc și în cazul leucemiei de exemplu.
Si cu siguranță mai pot fi asociate și altor câteva boli, dar nu ți le spun eu, iti va spune medicul exact ce problema/probleme ai.

Când ii faci o vizita, dă-i detalii clare despre tot ce te întreabă și nu ascunde nimic (câte ore dedici somnului, sau statul în fata ecranelor, etc).

| gabicoo a răspuns:

Înseamnă că ești bolnav!

| helpforyou a răspuns:

Poate fi oboseala cronica, anemia, probleme pulmonare sau digestive, sau poate fi de la un stil de viata nesanatos sau de stres.
cel mai bine mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ficat pocnit rau.