Întrebare recomandată | Kolors a întrebat:

Ce pot face ca sa nu imi mai vina sa vomit in autocar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Moldovan_Razvan_1993 a răspuns:

Ia-ti METOCLOPRAMID de la farmacie Funda?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca sunt medicamente pentru astfel de rau

| Suzy a răspuns:

Sunt pastilute la farmacie. Costa 50 bani bucata.
Cumpara de alea si inainte cu jumatate de ora de calatorie ia una. tongue

| Xennofull a răspuns:

Gasesti patile la farmacie, i-ati o limonada cu tine si...nu sta pe roatalaughing.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ia de la farmacie pastilute de Emetospop, dar numai daca ai peste 12 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista la farmacie, pastile pentru rau pe masina, poti sa le ei sau ceva sirop daca tin bine minte( e amar, dar are efect ), sau poti sa iei ceva mentolat sau sa iei o lamaie sa lingi.

| iuliana2002 a răspuns:

Exista pastile la farmacie speciale de asa ceva FUNDITA

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Ia-ti o punga de rezerva

| JokerMato a răspuns:

Ia pastile de voma si i-ati o lamaie la tine! Cand iti vine rau, casa nu ma bei atatea pastile, suge lamaia big grin

| CosminRo a răspuns:

Sal. Ai posibilitatea sa iei pastile de la farmacie sau sa storci niste lamai si din sucu ala proaspat impreuna cu apa sa faci niste limonada fresh sa bei inainte sa pleci si apoi daca simti ca ti se face greata iar sa mai ai la tine o sticluta si sa mai bei
. functioneaza poti sa incerci! sper ca ti-am fost de ajutor!

| Iddi17 a răspuns:

Ia Emetostop, sunt cele mai bune pastile. Nu mânca înainte să pleci, stai în faţă şi să ai grijă la mirosurile din autocar. laughing))