| sebyfilip a întrebat:

Eu ma duc in excursie...si nu stiu unde sa stau in autocar in fata sau in spate sau la mijloc, ca sa nu imi vina rausau sa vomit... unde este mai bine sa stau?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rutanklan a răspuns:

Fata, primul rand.

| Elvena a răspuns:

Nici prea in fata, nici prea in spate. In fata si in spate sunt rotile, pe care le vei simtii cu varf si indesat daca se intampla ca scaunul tau sa se afle deasupra uneia. In fata nu, deoarece vei vedea tot drumul, fiecare pietricica, fiecare curba si groapa si nu cred ca asta va ajuta. In spate iarasi nu, deoarece o sa te simti putin ingramadita, nu o sa prea ai spatiu si aer. Undeva prin mijloc, as zice, eventual langa geam.

| Gabiᅠ a răspuns:

Cel mai bine e sa stai in fata pentru ca eu intotdeauna cind eram mai mica varsam. Te uiti inainte si nu prin parti si sa sta in fata.
Funda?

| jessica22 a răspuns:

Pe ultimile 3 locuri din spate ca sa dormi, iar daca nu poti sa dormi acolo in fata, pe primele scaune, manca o lamaie inainte, si incearca tot timpu sa vorbesti cu cineva sau sa te joci sa uiti un pic ca esti in autocar, eu una asa fac, in nici un caz sa nu iei o revista sau o carte cu tine sa citesti pe autocar, ti se face mai rau.

| TheLostAir a răspuns:

Eu cand stau in fata nu mi se face rau! Si joacate si tu...sau fa altceva, dar nu citi!

| x33Dalia a răspuns:

In fata e cel mai bine, dar daca stai in fata prierzi distractia din spate. Eu cel mai indicat iti zic sa stai pe la mijloc pentru ca o sa te distrezi cu colegi si uiti de greata, nu te gandesti tot timpul" Vai, daca mi-e rau?:-s " Nu, te distrezi cu prieteni si uiti de probleme, la mijloc e cel mai bine. Daca iti este rau sa ai o punga de congelator la tine si lamaie. ^^