| DanutBaican a întrebat:

Recent am intrat in coma alcoolica si de atunci vomit cand beau. Cum sa fac sa nu-mi mai vina sa vomit?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Simplu, nu mai bea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bei, pur si simplu. Dupa o coma alcoolica sa zici mersi ca nu ai dat coltul. Ficatul iti da semne ca nu ii place alcoolul, cand bei prea mult ii faci rau si in timp se ajunge la ciroza, fara ficat nu poti sa traiesti. Daca nu te ingrijesti de el nu te vad bine. Spre binele tau sa te lasi de alcool un timp. Sau chiar mai bine de tot.

| Leo18052000 a răspuns:

Nu mai bei?