| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa nu-mi mai trosnesc degetele...simt o placere si daca nu le trosnesc mi le simt amortite...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elyy_1788 a răspuns:

Stiu...Si eu simt acelasi lucru...
Nu pot sa nu-mi mai trosnesc degetele...
Incearca sa uiti de acest lucru.
Eu uneori ma distrez si uit de degetele netrosnitehee hee.
Poate din aceste lucruri vom uita de totwinking.

4 răspunsuri:
| loverock a răspuns:

Si eu am aceeasi problema sad Incearca sa uiti de acest tic, joaca-te pe calculator sau citeste. fa ceva ce sa te tina ocupata ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la degetele netrosnite de multa vremehappy... Good luckwinking

| analia0103 a răspuns:

Eu cred ca nu ar mai trebui sati mai trosnesti degetele.
Si daca simti degetele amortite bagale in apa rece.

| oxana17 a răspuns:

Daca o sa iti trosnesti degetele, vei slabi articulatiile si oasele sunt mai usor predispuse la rupere. Pune-ti un inel, sau ceva, un semn, ca sa te avertizeze.

| i_3249 a răspuns:

Şi eu la fel, chiar mi-a atras atenţia profa de fizică că nu e bine să ţi le trosneşti in public big grin