| Varsson a întrebat:

Ce pot face daca am urechile infundate si urechea stanga uneori doare putin cand casc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil un inceput de otita. Otocalm picatura.

| neutrino a răspuns:

Nu mai casca! Lasand gluma la o parte, este posibil sa ai o raceala si daca nu scapi repede de ea, iti recomand sa mergi la medic. Sanatate!

| Lawliet14 a răspuns:

Daca esti racit, atunci tine-te de nas si sufla-ti nasul asa. Urechile ti se vor desfunda. Pare a fi raceala, daca nu posibil otita sau altceva. Daca insa crezi ca ai dop de ceara, cumpara de la farmacie Audispray. Sau mergi la doctor mai bine, nu stiu ce sa zic. Tu cred ca ai simptome de raceala, nu de cerumen. Tinand cont de durere atunci cand casti.

| PeFuga a răspuns:

Posibil olaca de otita. Fuguta la ORL-ist. Cu asta nu e de gluma!