| ceferistu a întrebat:

Ce pot face? ma spal in fiecare dimineaza pe dinti si dupa max 45 de minute imi miroase gura foarte tare ce pot face ofer funda si restul vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aliss23 a răspuns:

Mirosul neplacut poate fi si din cauza cariilor, sau ceva cu stomacul. mergi la control la stomatolog sau medic

8 răspunsuri:
| andreeeeea a răspuns:

Sigur ai multi dinti stricati cred deci 1. meri sa ti repari
2. foloseste si apa de gura. e eficienta
si 3. o guma tot timpul daca tot nu trece

| UNfriendLY a răspuns:

Ai problema cu ficatul.
schimba-ti alimentatia

| kareina a răspuns:

Ori ai o carie pe undeva si cand te speli o"rascolesti"cu periuta si isi aminteste de tine, ori vine din stomac!

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Poate ai probleme in legatura cu vreo masea.Pt. orice eventualitate, mergi la dentist.Se va holba doar in gura ta.Nu patesti nimic, doar nu o sa iti trateze dintii din prima. Un control lunar, sa stii ca nu strica.Dentistul iti va propune o pasta buna de dinti, dar si o apa de gura.
Sper ca am ajutat! kiss

| Lady.Love a răspuns:

Cred ca ai o problema cu stomacul, o gastrita sau un reflux de acid. Poti sa faci o ecografie la stomac sa vezi cum stai.
Sper ca te-am putut ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti sigur ca nu ai carii, probabil e ceva in neregula cu sistemul digestiv. Mananca o saptamana cat mai sanatos - mai ales legume crude si piane integrala, care contine multe fibre, mai putine condimente si mai mult iaurt (orice fel de iaurt), papa cate o pastila de carbune medicinal pe zi (absoarbe toxinele din sistemul digestiv) si mai intreaba la farmacie, ca trebuie sa fie niste pastilutze pentru refacerea florei intestinale (erau verzui, dar nu mai stiu cum se cheama). Daca intr-osaptamana nu simti nici o schimbare, mergi la un medic.

| CainePeVine a răspuns:

Mesteci noua guma Orbit laughing