| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face pentru a creste in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inot, volei, baschet, sala...

Laur
| Laur a răspuns:

Pe cat de aiurea pare (pentru unii) baschetul nu e un sport care sa te ajute sa cresti, baschet se practica dupa ce ai crescut (ca idee). Explicatia e simpla, din cauza ca baschetul presupune si se bazeaza pe sarituri, la contactul cu pamantul (cand revii din saritura) cartilajele sunt cele care sufera, inclusiv cele de crestere, care prin tasare pot duce la incetinirea cresterii.

O solutie la problema asta, nu stiu cat de eficienta, e sa te suspendezi de o bara in aer si sa atarni asa cateva minute. Asta fac multi jucatori dupa antrenamente.

In rest, da, inotul e o idee buna.

| mioara a răspuns:

Sport si timp.

| sorin a răspuns:

Cresti tu in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sport...
Bascket si inot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mult sortwinking
xoxo
by zui