| spartacyeus a întrebat:

Ce diete sunt indicate pentru a creste in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
diete nu exista pentru asa ceva, doar sport..inot.hanbal/baschet...dar daca gena e de asa natura...nu cred ca poti face mare lucru.dar poti incerca inotul
http://www.csid.ro/......e-4950418/
O zi frumoasa sa ai:)

| AliGab a răspuns:

Diete nu stiu, dar exista exercitii care presupun intinderea exercitii de elongatii la spalier, tractiuni, bascket etc.

| spartacyeus explică (pentru AliGab):

Fac basket de 2 ani. Ce exerciti stii?

| AliGab a răspuns (pentru spartacyeus):

Elongatiile si tractiunile. In special cele care te ajuta la intinderea muschilor si a coloanei vertebrale. Nu stiu sa iti dau detalii foarte multe dar poti cauta pe internet: "stretching exercises". spor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu exista diete pentru asa ceva.
Pentru a creste in inaltime,ai nevoie de sporturi de inaltime, te poate ajuta innotul, baschetul, voleiul, handbalul.
Te pup!