| qpDede12pq a întrebat:

Stiti cum pot creste in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Cel mai usor cresti in inaltime daca faci un sport (volei/baschet s.a.m.d) si daca duci un stil de viata oarecum sanatos.

Daca esti fata atunci eu unul zic sa nu incerci neaparat sa cresti... fetele micute sunt un pic mai simpatice.
Dupa sa nu cresti mult prea mult si sa-ti fie rusine ca esti imensa...zic si eu.
Esti bine asa cum esti *sunt sigur*! Nu este nevoie sa te schimbi! Lasa totul sa decurga de la sine. Daca este neaparat nevoie sa cresti atunci o s-o faci cu timpul. Nu grabi lucrurile! ツ

| qpDede12pq explică (pentru RainmakerX):

Mersi,si da sunt fata...

8 răspunsuri:
| nlko a răspuns:

Se zici ca daca stai atarnat de o bara cresti, dar nu pot sa garantezlaughing.

| madalinamadu a răspuns:

Cred că dacă alergi mult poţi să te înalţi puţin.

| Sparkii a răspuns:

Poti da foarte putin 1 cm2. Trebuie sa te nasti cu ea.Eu de ex la 14 ani aveam 1 80 dapasisem cu mult inaltimea adultilor tongue Slabeste la fete asta le face mai inaltetongue

| donRiina a răspuns (pentru Sparkii):

Daca are deja 17-18 ani e cam tarziu sa se apuce de sport, trebuia sa fi observat ca e prea mica cand avea 13-14 ani pentru a se apuca de vreun sport.

| CristinaDanciu a răspuns:

Sport, mult sport şi te vei înălţa. Desigur sport precum basketball, volei şi aşa mai departe nu alergat şi chestii de genu' că nu ajută. Şi dacă începi un sport să te ţii de el.
Îţi urez multă baftă!

| KTY123 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema inainte, voiam sa cresc, dar a inceput sa imi placa mai mult sa fiu mai micuta. Dar totusi daca vrei sa mai cresti poti sa incei sa practici un sport cum ar fi: volei, baschet, inot. In timp vei observa diferenta. Funda

| Pisicutapispispis a răspuns:

Sa mananci multe ciorbe si supe si poate sa încerci un sport: baschet, tenis, volei, badminton sau inot.