| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face pentru a scapa de febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel mai bine era sa nu ajungi acolo... Mananca o ciocolata sau zahar si ia o aspirina.

auran
| auran a răspuns:

O varianta cea pe care ti-a spus-o Alina, o aspirina si un dus cald

| gabimaris a răspuns:

Pt a pune sangele in miscare trebuie facute dusuri alternative cald rece!

pupimik
| pupimik a răspuns:

O lingura de zahar & dusuri calde

| alina88 a răspuns:

Cui pe cui scoate.stii vorba? de febra scapi tot cu sport!

| alma a răspuns:

Miscare si iar miscare.

| carmenzo a răspuns:

Aspirina si maine de la capat! Eventual o lingurita de zahar inainte sa incepi si o aspirina. iarhappy

| friedaka a răspuns:

Aspirina, vitamina C si miscare.

| juniper a răspuns:

Mananca mult zahar,chiar si dupa ce ai terminat exercitiile fizice.

| juniper a răspuns:

Mananca mult zahar, chiar si dupa ce ai terminat exercitiile fizice.

| ioana17bebe a răspuns:

Fa din nou exercitii...nu te lasa intimidata de dureri...cui pe cui se scoate.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De febra, sau fibra, musculara?

| stefanradu a răspuns:

Salut,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| maria4320 a răspuns:

Eu iau calciu lactic.Sunt niste pastile, le gasesti in farmacie.Precizez ca nu am nici un fel de probleme medicale si nici reactii adverse la medicament. Tu poti intreba farmacistul daca suspectezi vreo reactie la tine...