| R0R0 a întrebat:

Cum pot scăpa de febra musculară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Nu te teme, iti va trece aproape instantaneu.Suferi doar la inceput, scapi de zacere! Trebuie sa faci aceeasi procedura care ti-a provocat febra musculara! Dar ceva mai mica in durata.
Eu acum sunt in aceeasi situatie.Crede-ma ca mi-a reusit. Maine la fel, apoi va dispare. Daca iei medicamente, nu lasi organismul sa-si faca treaba.Si, crede-ma, stie cel mai bine!

32 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De obicei febra se face de la multa miscare, excesiva, fortarea muschilor. Deci ea ar trebui sa treaca tot la fel. Facand miscare. Mie asa imi trecea.

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Nu mai pot să-mi misc picioarele.Cum sa mai fac sport? laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Sau macar mergi asa putin... prin casa. Pana prinzi elan happy Dupa continui. Adica ideea e sa nu stai locului sa lasi muschii sa te doara, ci sa continui macar putin sa ii misti.

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Ok.
O sa incerc.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Bine happy

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Mersi!

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Cu placere.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sora mea a facut sport de performanta!
Venea cu dureri musculare, iar antrenorul o punea sa faca MISCARE!
Asadar pune muschii sa lucreze, fa exercitii usoare.
Poti lua un analgezic pentru dureri musculare, in nici un caz nu lancezi in pat!

| R0R0 explică:

Nu,mersi.
Fiecare cu ale lui.

| oprescudorin11 a răspuns:

Facand efort in continuare!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Off, cam dificil!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Multumesc mult pentru sfaturi.
Incerc sa fac sport atunci.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Nu te teme, iti va trece aproape instantaneu.Suferi doar la inceput, scapi de zacere! Trebuie sa faci aceeasi procedura care ti-a provocat febra musculara! Dar ceva mai mica in durata.
Eu acum sunt in aceeasi situatie.Crede-ma ca mi-a reusit. Maine la fel, apoi va dispare. Daca iei medicamente, nu lasi organismul sa-si faca treaba.Si, crede-ma, stie cel mai bine!

| oprescudorin11 a răspuns:

O partida de sex este evaluata energetic ca echivalenta urcarii in graba a 10 etaje la un bloc! Numai ca la sex iti mobilizezi cam toti muschii, pe cand la urcat, numai picioarele si plamanii si inima.Asta daca esti baiat!

| TheWomanCat a răspuns:

Multa miscare, crema pentru dureri musculare sau masaj puternic in locurile unde te doare.

| TheWomanCat a răspuns:

Mie imi multumesti sau lui Angycut?

Răspuns utilizator avertizat
| SorinelF86 a răspuns:

Important este sa te relaxezi pentru a restabili circulatia sangelui catre muschi si tesuturile moi din jurul zonei dureroase.
Bea multa apa pentru hidratare, aceasta acelerand recuperarea
Fa exercitii usoare utilizand muschii inflamati

Răspuns utilizator avertizat
| 44TheSinner44 a răspuns:

Poți să îți faci masaj în zona cu febră. Asta cred că e singura modalitate, sau iți trece de la sine în câteva zile. Sper că te-am ajutat. happy

| DeeaDede1010 a răspuns:

Alergand! Chiar ajuta am incercat si eu.

| R0R0 explică (pentru DeeaDede1010):

Of,abia imi pot mișca picioarele!

| ursuletza a răspuns:

Pai nu poti face nimic.Stai in pat si nu te forta.O sa iti treaca in 2/3 zile.succes:*