| AldeaDorin a întrebat:

Cum pot scapa de febra musculara?

Răspuns Câştigător
| byaa a răspuns:

Sa continui cu efortul, in momentul in care faci un efort prea mare se secreta acid lactic, cel care cauzeaza durerea. ca sa scapi, trebuie sa faci miscare.

dupa efort iei vitamina C, iti iei de la farmacie si tii si tu sub limba cateva tablete pe zi.

n-are nici un fel de contraindicatii, din cate stiu eu.

daca tot faci drumul pana la farmacie pentru vit C ia-ti si un unguent pentru sportivi.

mai poti sa-ti tii si comprese reci.

Si Aspirina ajuta.
Ia una la 6 ore, nu mai mult de 3!

Poti incerca sa stai in cada plina cu apa fierbinte.
Se dilata capilarele si scapi un pic de acidul lactic ce da febra musculara.

big grin