| adellina a întrebat:

Cum pot scapa de febra musculara?straight face

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu exerciții ușoare zilnice ajută la combaterea febrei musculare.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Faci o baie fierbinte, iei o aspirina si a doua zi faci exercitii usoare. Aici e valabil proverbul" Cui pe cui se scoate".

| BiaSiAtat a răspuns:

Pai eu stiu ca nu trebuie sa faci multa miscare! Dar sa stai linistit da.

| Cryssbest a răspuns:

O lingurita de zahar (nu mai mult) + miscare. Febra musculara apare ca rezultat al oboselii (impregante in organism de acidul lactic). Mai exact, in cazul unei activitati intense, in interiorul muschilor se formeaza mult acid lactic, care nu reuseste sa treaca in sange, depozitandu-se in muschi sub forma unor cristale. Aceste cristale produc traume si durere muschilor, ducand la aparitia a ceea ce noi numim "febra musculara".

| Yly a răspuns:

O plimbare lungă, ceva dulciuri care conțin zahar. Exact aia am făcut și eu azi că am febră

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Poftim un link unde vei afla cum poti scapa de febra musculara. http://sanatate.acasa.ro/articole/901-cum-sa-scapi-de-febra-musculara.html

| valentyna a răspuns:

Pai tot prin miscare cu cat faci mai multa miscare cu atat scapi mai repede de eahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facand miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei aspirina, acidul lactic din muchi creeaza probleme, ia aspirina tamponata, protejeaza stomacul, mananca inainte.

| stefanradu a răspuns:

Salut Adellina,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| Intunecata a răspuns:

Faci miscare ca sa iti treaca febra si sa o faci des ca nu atunci e si mai rau.