| Bunny a întrebat:

Ce pot lua pentru a'mi creste tensiunea? Am tensiunea mica (9 cu 6).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Da, din cate stiu si eu, de obicei persoanelor in varsta (mai ales) si celor care au tensiunea mica, li se recomanda sa bea cafea, vin rosu, friptura in sange (biftec), dar bineinteles, nu in exces si cu conditia sa nu ai pulsul marit, caci atunci si cafeaua si vinul rosu il vor mari si mai tare si nu se stie care vor fi urmarile. Un leac babesc pentru tensiune mica e borsul proaspat din tarate de grau, baut in loc de apa. Dupa doua-trei luni, tensiunea va deveni normala. Dar cel mai bine ar fi sa mergi la un consult cardiologic, pentru a primi niste sfaturi competente. Sanatate maxima!

| Bunny explică:

Ok mersi mult amandurora!

| ioana1704 a răspuns:

Bea cafea!
nu manca usturoi!

| Biencush a răspuns:

Cafea, ciocolata si din cate stiu, un pahar de vin rosu

| noname1 a răspuns:

Da, cafeaua este recomandata atunci cand ai tensiunea mica. o cana de cafea si totul este in regulahappy sa fii sanatos/a!