| Diana_3108 a întrebat:

Ce pot sa fac sa ma ingras?sad

sunt foarte slaba si vreau sa spun ca nu prea am pofta de mancarestraight face

nu`mi place nimic...si m-am si lipsa de calciu!
va rog ajutati`ma dau funda!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Analize la medicul de familie inclusiv o analiza coproparazitologica a scaunului si daca toate sunt bune medicul o sa iti indice vitaminele necesare.Iar tu trebuie sa te apuci de sport pentru ca sportul iti creste pofta de mancare si iti intareste organismul.

2 răspunsuri:
| Kesha1428 a răspuns:

Nu te starduii degeaba,nu-i te poti ingrasa la comanda,si eu am aceeasi problema si m-am saturat ca in fiecare zii sa mi se reproseze acelasi lucru, dar ma rog, am luat si vitamine pentru calciu si tot una+eu am par foarte lung si m-am tuns scurt si tot aceeasi a fost.Asa ti-e felul.Asa sunt si eu, depinde cati ani ai...Eu am 12 big grin

| Klau97 a răspuns:

Pentru lipsa de calciu sunt recomandate cateva alimente care sunt considerate sursa de calciu: lapte si produse din lapte, galbenus de ou, somon, soia, morcovi, telina, varza, napi, nuci, alune, seminte de floarea soarelui, mere, pere, struguri, coacaze, afine, conopida sau broccoli.