| anonima4all a întrebat:

Ce pot sa folosesc mai la indemana pentru a scapa de cosuri si puncte negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

ACTIVA SOLUTIE PENTRU PUNCTE NEGRE & ACNEE
Compozitie:
Propolis, nuci, musetel.
Continut:
30 ml
Indicatii:
Asigura o curatire blanda, elimina punctele negre.
Puncte negre, acnee, micoza.
Administrare:
Tamponati sau badijonati zona afectata, o data pe zi, cu vata inmuiata in solutie.
Dupa 8-10 zile, punctele negre se elimina printr-o simpla spalare cu tarate.
Producator:
Favisan

| mioara a răspuns:

Spalate pe fata cu ceai de galbenele in fiecare zi si foloseste o crema de galbenele

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Spalate in fiecare zi cu ceai de musetel si cu timpul ai sa scapi de cosuri.happyDepinde foarte mult si de varsta pe care o ai.happy Daca esti adolescenta e ceva normal.happy

| Beatrice_6624 a răspuns:

Depinde ce varsta ai? dar mai bine mergi la dermatologie.

| andreea_8479 a răspuns:

Este una dintre cele mai vechi si eficiente metode de curatire a obrazului. Se fac fie cu uleiuri esentiale, aromate, fie cu plante(ceai de plantei. tei). Prin aburii fierbinti, obrazul transpira putenic si elimina in felul acesta murdaria, toxinele si celulele moarte din piele. In plus, caldura deschide porii, ceea ce transforma obrazul intr-un teren ideal pentru tratamentul cosmetic.

Baile de abur cu plante

Ingrediente : (pentru orice tip de ten ) : cate o lingura de flori de sunatoare, salvie, rozmarin, musetel, un litru de apa.
Cum se procedeaza : amestecati toate plantele, luati 2 linguri de amestec si opariti-le cu apa.
Acoperiti-va capul cu un prosop si ramaneti in aburii parfumati zece minute.

Compresele au acelasi efect ca si baile de abur, stimuleaza circulatia singelui, umezesc bine fata si scot la suprafata punctele negre si celelate impuritati. Inainte de a le aplica, se recoamnda sa ne stergem bine fata cu un demachiant ( eventual lapte sau smantana proaspete ) pentru ca pielea sa preia mai bine substantele active.

| Tanathoos a răspuns:

Spala-te des cu sapun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se găsește la farmacie un gel special pentru puncte negre care are rolul de a îndepărta impuritățile și de a prevenii viitoarele puncte negre.
Poți merge și la o cosmeticiană care te poate ajuta foarte mult printr-un tratament intensiv, ca ulterior cel de întreținere să-l faci tu acasă.
În ceea ce privește coșurile, trebuie să te vadă și un medic dermatolog. Poate fi o infecție a pielii sau mai mult.
Analizele de sânge pot veni în ajutorul tău.
Evită să pui mâna murdară pe față!
Un ten curat și luminos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un aparat pentru sauna faciala. Aparatul pentru sauna faciala se foloseste de efectul benefic al aburilor pentru a te ajuta sa iti cureti in profunzime tenul si sa scapi astfel de acnee si de puncte negre. Sedintele regulate de sauna pentru fata au rolul de a deschide porii blocati de la nivelul tenului, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte. Sauna faciala poate fi efectuata si cu infuzie de ceai sau cu diferite uleiuri eterice.

http://www.laica.ro/......la-MD6062/

Iar pentru acnee, cel mai bun produs este fara doar si poate CLEAROGEN.
www.clearogen.ro

Numai Bine si Dumnezeu sa te binecuvanteze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...nam cosuri

| dannyela66778 a răspuns:

Cu aceste probleme cred ca ne confruntam toate, dar acum depinde cat poti investi pentru frumusetea si sanatatea ta, deoarece atat in comert cat si in saloanele de cosmetica exista remedii, tratamente ce te pot scapa rapid sau de-a lungul anilor de aceste probleme, dar depinde si de varsta ta, reactiile tenului, alimentatie, etc