| curiozitati a întrebat:

Ce preturi au dentistii pentru un detartraj? Tratament de albire a dintilor pot face? Cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu te duci sa intrebi direct la un dentist? Preturile variaza de la unul la altul.

| Molecula a răspuns:

La mine in oras, cel cea mai scumpa stomatologie ia 100 lei pentru un detartraj, adica atat mi-a luat mie acum o jumate de an cand am fost ultima data..., p.s: daca nu ai mai facut niciodata pana acum, sa nu te sperii, dupa (chiar si a-2-a zi) o sa te usture zingiile da e totul ok, sa nu te sperii

| Madeleine94 a răspuns:

Pentru detartraj 100 lei

| QSmile a răspuns:

Prețul într-adevăr diferă de la o clinică la alta, însă diferă și în funcție de situația clinică a pacientului, respectiv în cazul nostru avem 2 prețuri trecute: 250 Ron pentru detartraj cu ultrasunete, periaj professional, airflow, fluorizare topică, instructaj igienă orală pentru pacienții care nu au realizat niciodată un detartraj sau au depuneri semnificative de tartru, ședința simplă de detartraj este 180 Ron, și mai avem un tarif de 10 Ron/dinte pentru pacienții care au doar puțini dinți afectați și pentru care nu s-ar renta plata sumelor de mai sus.