| anonim_4396 a întrebat:

Ce probleme oftalmice poti avea de la stat toata ziua in fata monitorului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti poti agrava miopia, astigmatismul sau hipermetropia existente. In plus, vei face mai repede hipermetropie de varsta.

2 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Probleme de vedere /ia ti oghelari de protectie

| doinisor a răspuns:

Si eu stau cam mult dar este ochelari cu antirefracie si nu am probleme., alfel lacrimez te ustura ochii dar probleme oftalmologige nu prea sint.