| zurick a întrebat:

Ce puteți să-mi spuneți despre cancerul la coloană?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există cancer la coloană, ci cel osos.
Dar pentru ce acest interes?
Pa, pa.

| Diabolik94 a răspuns:

Cancerul și tumorile coloanei vertebrale se întîlnesc relativ rar si este nevoie de o intreaga echipa de specialisti pentru a le depista la timp.Dar am inteles ca toti cei care sufera de aceasta problema au dureri ingrozitoare de spate. Sper ca te-am ajutat!

| DrAl125 a răspuns:

La coloana vertebrala pot fi tumori osoase, dezvoltate din vertebre (cel mai frecvent metastaze) sau tumori medulare dezvoltate din celulele maduvei spinarii.
Deci, putem discuta de cancer osos sau cancer al sistemului nervos.

Dar, acestea sunt rare, nu cumva intrebi de cancer la colon?