| TheAlphaFemale a întrebat:

Ce remedii, care au dat rezultate, impotriva caderii parului cunoasteti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kanajambe a răspuns:

Mie in ultimii 2 ani mi s-a rarit parul extrem de tare.am ramas cu 1/4 din el. M-a ajutat mult Bluecap.il gasesti la farmacie dar e vreo 80 lei.Eu am fost cam sceptica, am incercat orice pana atunci.mi l-a dat dermatologul si a functionat. abia mai cade cate un firicelhappy succces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
In cazul meu a functionat acest remediu!
Sper sa te ajute si pe tine!
Sanatate!
Pa, pa!

| Numero1 a răspuns:

Http://frumusete.ele.ro/......a1911.html
http://frumusete.ele.ro/......a3875.html
Site-urile astea te vor ajuta si mai mult.
Ce sa zic,din partea mea,mai putin stres, mai multa hidratare si fara gel, spuma, ceara, placa de par sau fixativ.
Sper ca am fost de folos si scuze dar nu cunosc pe nimeni care sa aiba probleme cu, caderea parului deci nu stiu nici remedii ce au dat rezultate.In plus sunt baiat, nu prea ma pricep.

| Alcy a răspuns:

Buna,
Uita-te pe link-ul de mai jos si urmeaza cu incredere sfaturile de acolo:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Eu asa am reusit sa imi pastrez parul si sa ii stimulez cresterea.
Numai bine!