| TheAlphaFemale a întrebat:

Ce remedii, eficiente, impotriva caderii parului cunoasteti?

3 răspunsuri:
| zeldaxlove64 a răspuns:

Tratamentele cu cel mai mare randament se obtin cu amestecuri din uleiuri: de aragan, ricin, masline, se mai poate folosi si vitamina A, sau E toate uleioase. Indiferent de combinatia mastii, gasesti macar 2 uleiuri mentionate mai sus.
Eu usturoiul nu l-am folosit niciodata, desi am auzit de beneficiile lui asupra parului, in schimb am folosit aceeasi combinatie dar cu drojdie de bere. Si pentru ca sunt bruneta si am renuntat de ceva vreme la vopseaua de par, adaug o lingurita de cacao neagra. Asa obtin un par sanatos, dar si o nuanta superba si uniforma pe toata lungimea parului.(ca tot sunt in voga in saloanele milaneze impachetarile cu ciocolata)

| EJelly a răspuns:

Hello

ca remediu din farmacie: incearca uleiul de ricin, e foarte bun, fortifica si ajuta si la crestere.

preparat in casa: galbenusuri de ou(1-2, in functie de lungime) amestecate bine de tot. Le aplici pe par dupa ce l-ai udat putin, stai cu masca asta aprox 10-15 min si apoi te speli normal.

| BaietelulFericit a răspuns:

Mi-a cazut parul foarte mult. credeam ca o sa chelesc naibi... si am folosit detoate. toate tratamentele posibile si tot au chimicale si cacaturi in ele. uite cum am facut si numai imi cade delocc! o data pe saptamana iei un catel de usturoi, il pisezi si te dai la radacina, il tii 20 minute in cap dupa te speli de 2 ori pe cap. merita efortul si nu miroase tare miroase foarte putin si se duce mirosul peste noapte. te pup si foloseste asta! ( 100 la suta rezultate. am fost uimit)