| TheAlphaFemale a întrebat:

Ce remedii imi puteti recomanda pentru stresul din timpul sesiunii de examene?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce esti stresata? nu ai avut restante pana acum?hee hee nu te mai agita atat pentru un examen ca nu este sfarsitul lumii

| TheAlphaFemale explică (pentru anonim_4396):

Hm..Sunt anul I si (sa zicem ca) nu m-am obisnuit inca cu febra examenelor big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Cand eram eu anul 1, era o vorba "primii 7 ani sunt grei pana treci in anul 3" laughing asa ca bafta!

| TheAlphaFemale explică (pentru anonim_4396):

laughing. Multumesc, sa fie!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vodka sau coniac, sincer pe mine astea ma ajuta!

| Gogu06 a răspuns:

Eu unu fumez mult... nu e tocmai remediu dar simt ca la o tigara si o vorba cu prietenii imi reincarc bateriile. Iesi pe afara plimba-te, citeste altceva decat ceea ce citesti pentru examen, fa miscare in pauzele de invatat.

| TheAlphaFemale explică (pentru Gogu06):

Hm. Eu nu fumez dar, merci pentru sfaturi!

| bogdan72 a răspuns:

Sincer? Indiferenta... Doar in momentul in care nu dai doi bani (sau bine... dai si tu, acolo, da' nu mai multi!) poti sa iti atingi nivelele superioare de prestatie.

| TheAlphaFemale explică (pentru bogdan72):

Sa stii ca da randament treaba cu indiferenta doar ca uneori apar pe neasteptate starile astea de anxietate...

| bogdan72 a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Optimismul ar fi o idee, dar nu e ceva de care poti sa iti faci rost sau sa devii optimist din prima. Chestia e ca daca te gandesti ca asta e, o sa fie bine pana la urma devii mai relaxata.

| D3iDEI a răspuns:

Ce dragut, si eu dau examene acum, in primul rand seara cu baietii la bere, dimineata cafea, seara iarasi la bere. In timpul dintre dimineata si seara mananci pe afara ce apuci de la copiii mici din parc. Asa in 3 zile scapi de stres si apoi te apuci sa inveti, cu mai multa usurinta!

| TheAlphaFemale explică (pentru D3iDEI):

Multumesc pentru sfaturi si BAFTA la examene! >:d