Întrebare recomandată | InVisible99 a întrebat:

Buna,

Pentru stoparea caderii parului ce tratamente/solutii cunoasteti?

Funda!
Ms.

Răspuns Câştigător
| MarinaBarbara a răspuns:

Da cand te speli pe cap iti pui in cada niste flori de tei dar nu le pui direct mai intai trebuie sa ai un material subtire o panza unde pui florile respective apoi bagi panza sau materialul in cada si astepti 2-3 min si de speli pe cap nu o sa iti mai cada parul cu siguranta funda te rog mult de tot

8 răspunsuri:
| Nykwtza a răspuns:

Pai sora mea a avut aceata problema, ii cadea foarte tare parul sad dar ea singura sia cumparat niste vitamine (se numesc beauty elite) cei drept is scumpe dar merita. Ea de asemenea sia schimbat Samponul (acum il cumpara numai din farmacie de diferite plante) Dupa aceste schimpari acum deam nu-i cade intro asa cantitate mare parul!

| alexs99 a răspuns:

Incearca la un plant shop. poti lua un sampon sau te poti da cu ulei de masline sau otet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt multe remedii împotriva căderii părului. Trebuie să afli mai întâi de ce îţi cade:stres, alimentaţie, ai născut?
Eu îţi dau o soluţie pe moment, dar trebuie să consulţi un medic pentru analize amănunţite, pot fi multe cauze.
1 lingură gaz lampant, 1 lingură oţet de mere, 1 ou, 1 căpăţână de usturoi.
Se tamponează mai întâi rădăcina, apoi toată lungimea părului, tampon de vată înmuiată în amestec. Se lasă să acţioneze 3 h, acoperindu-se părul cu o pungă de plastic.
Atenţie!
Nu se foloseşte decât o dată pe săptămână!
Te pup!

| supermamici a răspuns:

Foloseste samponului sau chiar cura de 30 de zile anti caderii parului de la yves rocher:
http://timez.ro/produse-profesionale-pentru-ingrijirea-parului/

| TomaTamaraTania a răspuns:

Si eu am avut problema asta destul de recent. In primul rand trebuie luat in considerare ca sunt perioade ale anului cand parul cade mai mult si e normal. Primavara si toamna. Dar mai mult toamna dupa stresul care l-a suportat parul de-a lungul verii intre, soare, piscine, spalari mai frecvente, apa marii, etc.
Si stresul face sa cada parul dar daca nu esti stresata poate e lipsa de vitamine si apa (iarna mancam produse nu foarte proaspete si oricum bem mai putina apa). Incepe prin a manca mai sanatos si mai ales bea mai multa apa ca sa hidratezi parul din interior. Eu am luat Bioscalin, is niste pastile impotriva caderii parului. Am folosit si samponul de la Vichy (o data la 2 spalari, nu se foloseste zilnic ca e astringent si seaca parul) dar ce e mai important e ca am inceput sa ma spal pe cap mai rar. Inainte ma spalam zilnic, acum ma spal pe cap o data la 2 zile. Foloseste un balsam. Si produsele de care vorbeste Silvius162003 sunt valabile daca esti dispusa sa cheltui asa mult. Acel complex pentru unghii si par e destul de puternic si eficient, mai multe informatii iti poate da el (cred).
Bafta!

| TomaTamaraTania a răspuns:

A da, clateste cu jeturi de apa rece alternata cu apa calda. Va revigora scalpul si va ajuta la "trezirea" acestuia. Va stimula scalpul si singur firele de par vor fi mai puternice, nu vor cadea asa usor.

| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Poti interveni atat la interior cu ceva vitamine, si la exterior cu o hrana pentru par si un sampon bun.
Eu folosesc masca + un sampon corespunzator tipului de par
http://www.amway.ro/product/5070,satinique-intensive-repair-masque
Pentru mai multe detalalii imi poti scrie pe skype: silviu_office sau imi poti lasa mailul tau

| TomaTamaraTania a răspuns (pentru silvius162003):

Si acel complex vegetal de la Nutrilite pentru par, unghii si piele. cum se numeste si cat costa? stiu ca e foarte bun.