| Clara_6276 a întrebat:

Cunoasteti remedii naturiste pentru caderea excesiva a parului si exfolierea unghiilor.Toate acestea sunt provocate de stres.Va rog sa ma ajutati.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Caderea parului poate fi provocata si de seboree, spalatul prea des cu sapunuri alcaline, vopsiri prea dese.Vitaminele B6 au un rol esential in cresterea parului.Se va consuma:citrice, nucile.Se frectioneaza pielea capului seara, timp de 10 zile, cu ulei de masline. In cursul noptii se tine capul invelit(acest remediu este si contra cheliei)

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incearca lotiunea regeneranta pentru par de la Gerovital plant cu petrolum, ulei de ricin si vitamine! In plus fa niste analize, se poate sa ai o carenta de vitamine si minerale!

| larisag a răspuns:

Buna,
Ai putea sa iti faci un set de analize sa vezi ce carente de vitamine ai si in ce procentaj, dupa care poti apela cu incredere la diferite produse naturiste-care sunt intotdeauna cele mai bune si eficace. M-am confruntat si eu cu aceeasi problema, si am folosit produsul din link-ul de mai jos, pe care ti-l recomand cu toata increderea.http://www.tratamente-boli.com/......natos.html
Succes si o zi buna iti doresc!