| natalia_2288 a întrebat:

Ce retete naturaliste cunoasteti de a trece cosurile dar si foarte eficiente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Masca cu argila luata de la farmacie in plic mic. Intr-un pahar sau vas de portelan, mai mic, faci un amestec din o lingurita cu varf de argila si putina apa (ca sa fie ca o pasta usoara pe care o intinzi imediat pe fata ) si stai asa cam 1/2 ora intinsa, relaxata, apoi clatesti fata usor, cu apa calduta din abundenta si usuci prin tamponare cu un prosop. Te dai apoi cu o crema Apidermin, romaneasca, care contine laptisor de matca si este f. buna si repeti asta de cate ori / saptamana poti si ai sa vezi ca se vor vedea rezultatele. Aceasta este o masca care curata fata de cosuri, cicatrici si imperfectiuni, nu este prea scumpa si vei fii foarte multumita vazand rezultatele. Numai bine, Lucien.

5 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Calivita international, dar tb sa faci o biorezonanta pentru inceput.

| dragalasica a răspuns:

Cauta in revista,, naturiste,,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Crema de gălbenele și miere de albine (cicatrizant).
Pa, pa.

| bianca17_5869 a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog.lasa retetele naturiste recomandate de oricine, nu or sa te ajute deloc.ba chiar mai rau. pot aparea alergii sau alte chestii neplacute

| iullics a răspuns:

Eu am folosit o lotiune pe baza de salvie si chiar a functionat, dar contine o substanta SPB-40 sau ceva asemanator care zice ca iti imbatraneste tenul. nu am avut asemenea probleme si inca folosesc aceasta lotiune de aprox 2 anihappy