| CrimeLullaby a întrebat:

Ce rezultate credeti ca da dieta urmatoare:
Ziua 1big grinimineata:1 morcov mare ras si 1 ou fiert tare
La pranz:O salata de legume
Seara:O cana de lapte
Ziua 2big grinimineata:Activia mic dejun
La pranz:Salata de legume cu cub. pui
Seara:O ceasca de ceai
Ziua 3big grinimineata:O feliuta de branza+1 feliuta de paine si o ceasca de ceai
La pranz:O omleta dintr-un ou la teflon cu o salata mica de legume
Seara:O cana de lapte
Ziua 4big grinimineata:Activia mic dejun
La pranz:O salata de legume cu cub. de branza
si cu zeama de lamaie in loc de otet
Seara:Activia gustare de seara
Ziua 5big grinimineata:1 morcov mare ras si un ou fiert
La pranz:200g piept pui la grill cu o salata de varza
Seara:O cana de lapte
Ziua 6big grinimineata:O feliuta de branza+1 feliuta de paine si o ceasca de ceai
La pranz:200g somon la teflon stropit cu zeama de lamaie si cu un cartof mic fiert alaturi
Seara:O ceasca de ceai indulcit putin
Ziua 7big grinimineata:Activia mic dejun
La pranz:2 oua fierte +100g piept pui fiert
Seara:O salata mica de legume
Pe internet scria ca dai 1.5kg jos intr-o zi, dar mie mi se pare destul de consistenta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Probabil ca rezultate devastatoare, scaderea in greutate va fi temporara iar dezechilibrul organismului va fi de durata, si vei trece de la o dieta la alta pana cand vei renunta sau te vei confrunta cu probleme serioase de sanatate.
Iti recomand sa incepi un stil de viata sanatos si sa mananci echilibrat. Nu mancarea ingrasa, ci stilul de viata. Un organism sanatos nu are nevoie de diete, are greutatea stabila si adecvata ritmului sau de viata.

| AlxMro a răspuns:

Da. mie imi place cum "suna". Imbinata cu un joc sportiv este aproape perfect.

| iuli a răspuns:

O sa mori de foame! Important e sa mananci de mai multe ori pe zi cate putin si sa nu consumi mancaruri grele dupa ora 18.

| Ayalla a răspuns:

Faza cu 1, 5 kg/zi este o minciuna este imposibil fizic sa scazi atat intr-o zii. dieta este buna vei putea da jos 1 kg/ saptamana, iar daca mergi la sala de fitnes este si mai bune poti da pana la 2kg/ saptamana

| Ayalla a răspuns:

Intr-o*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va ajuta sa slabesti, dar rezultatele nu vor fi de durata.In plus, sanatatea ta va avea de suferit de pe urma acestei diete.De ce spun asta? O dieta atat de "consistenta" nu va asigura organismului energia necesara,pe care si-o va lua din rezervele sale pe care,pentru a le reface,vei fi nevoita sa mananci mai mult decat inainte de a incepe dieta,lucru care va duce la ingrasare.Din punct de vedere al alimentatiei,nu trebuie decat sa elimini produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii). Ceea ce conteaza cel mai mult, in schimb, este miscarea.Alearga zilnic in jur de 20-30 de minute,cu viteza medie, si vei reusi astfel sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.