| briquette a întrebat:

Credeti ca e eficienta dieta de 13 zile?

Ziua 1
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
• – cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 2
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
• – cina: 200 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 3
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
• – cina: telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)
Ziua 4
• mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
• cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci
Ziua 5
• – mic-dejun: 1 morcov mare ras
• – pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• – cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa
Ziua 6
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
• – cina: 1/2 pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 7
• – mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
• – pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
• – cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar
Ziua 8
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
• – cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 9
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
• – cina: 250 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 10
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
• – cina: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)

Ziua 11
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
• – cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci

Ziua 12
• – mic-dejun: 1 morcov mare ras
• – pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• – cina: 250 g friptura de vaca + 1 telina rasa

Ziua 13
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
• – cina: 250 g pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

3 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Buna.
eu nu am incercat astfel de kure de slabire,in schimb, manank numai kate o portie de ciorba, sau cereale cu lapte.si astept rezultatelove struck

| niko_7262 a răspuns:

Nu cred. Mi se pare ca ceasca de cafea si cubul de zahar nu au ce cauta in dieta.

| Ionutznutzy a răspuns:

Am avut eu o tentativa a acestei diete. Nu, nu ajuta... important e sa mananci cand trebuie, cat trebuie si pe langa asta sa faci sport. E singura cale de a slabi eficient si fara prea multe sacrificii