| mafiarussia88 a întrebat:

Ce riscuri exista la anestezie locala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Sa nu te intepe bine

| Andreiutu360 a răspuns:

Nici unul

| nicu991 a răspuns (pentru Andreiutu360):

Zău, șocul anafilactic nu se ia in calcul?

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Aia e ce ii?
Mie mi-e frica sa nu ramana amorțit

| nicu991 a răspuns (pentru mafiarussia88):

La ce necesiti anestezie? Ce interventie?

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Ca sa imi scoata un fier de 5mm din picior

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Fierul ala e foarte mic
Dar anestezie locala tot trebuie sa primesc ca daca nu, doare rau de tot

| nicu991 a răspuns (pentru mafiarussia88):

Anestezie locala, nicio grija. Am si eu o bucatica de metal langa genunchi, sarita dintr-un ciocan ( e cam ca un bob de orez) acum vreo 3 luni. N-a copt, nu s-a infectat nu nimic...Nici nu ma doare.
Nici nu stiu daca sa ma duc s-o scot chirurgical sau s-o las ca poate incolteste vreo caroserie de lamborghini din ea laughing

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Si eu mai bine o lasa asa balta
Joi mi s-a întâmplat chestia asta si tot joi m-am dus la urgență
Mi-au facut ăia film si era acolo
Au zis sa ma duc la o policlinică vineri dimineață sa mi-l scoata
M-am dus vineri dimineață si tot nu mi l-au putut scoate ca n-au avut ceva aparat
Au zis sa ma duc marți dimineață la spital ca acolo mi-l scoate
Ba sa imi bag ceva
Nu stiu
Sa ma duc, sa nu ma duc
Încep să regret ca m-am dus joi la urgență
Mai bine o lăsăm asa

| nicu991 a răspuns (pentru mafiarussia88):

Eu zic sa te duci daca tot ai vorbit acolo pentru extragere.
Iti face o incizie mica si aia e.

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Ce crezi frate ca mi l-au scos?laughing
Nu mi l-au scos
Au zis ca trebuie sa ma interneze, o zi trebuie sa astept pentru testul covid
A doua zi încearcă să mi-l scoata dar a zis ca poate nici cu aparatul ala nu o sa mi-l poate scoate
Eu am refuzat internarea! Am refuzat tot
Păi cum adică frate, eu ma duc, imi fac testul ala dupa intervin chirugical si o ss imi zică că nu au putut
Acum iau antibiotice pana se vindeca rana si aia e
Nu ma doare, e putin umflat dar pana la urma e o leziune acolo, după ce se va vindeca sigur se va dezumfla
Si a mai fost pansatt in totalitate 4 zile
Medici de... (sa nu zic ceva urat)

| nicu991 a răspuns (pentru mafiarussia88):

Pff, atunci pastreaza-l si tu cum am facut eu... Oricum organismul are nevoie de fier laughing

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Dadalaughing
Aia e
O sa avem ce poveștii nepoților
Nu?laughing

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Macar nu m-au operat
În continuare pot sa ma declar sănătos
Fără nicio intervenție chirurgicală
Poate voi fi mai rapid acu'
Ma fac mercedes sau bmw esti nebun?laughing

| nicu991 a răspuns (pentru mafiarussia88):

Ohoo... si inca multe povesti.

| mafiarussia88 explică (pentru nicu991):

Si eu am o tona de povești desii is foarte tanar dar deja as avea ce sa le povestesc