| sorrynotsorry457541122204762 a întrebat:

Anestezia epidurala doare? Adică ti o face la coloana si ma gandesc nu-i dureros sa ai acel ac imens in spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doare mult mai putin decat operatia in sine.

| aXy99 a răspuns:

Nu. De asta se face anestezia, pentru a nu simti durerea.

| Panamax a răspuns:

Nu te doare deloc pe tine, pe cel mic o sa -l doara cand o sa-l dezmembreze.

| Sketch2 a răspuns:

Nu doare. Asta e scopul anesteziei.

| LoVance0000 a răspuns:

Pe mine nu m-a durut.M a durut cand a vrut sa ma taie acolo pentru cezariana ca avand probleme cu coloana epidurala nu si a facut datoria si m-a anesteziat general