| Alinutza_4057 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca as lua 10 pastile? as lesina? sau as muri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de pastile. In general, nu ai pati nimic, eventual ti-ai distruge o parte din ficat. Exista anumite pastile care te-ar putea omori.

| Minks a răspuns:

Eu zic sa iei 20, ca sa ne simtim si noi mai bine. happy

| PhaseMorphXR a răspuns:

Depinde de substanta activa continuta de pastile. Unele te pot omora daca le iei in numar de 10, altele in numar de 300.

| VORTEX a răspuns:

Buna,acum depinde si de ce pastile sunt dar oricum intri in coma sau poate mai rau.bafta(nu incerca ceea ce ai intrebat happy )

| A98 a răspuns:

Ai intra in coma dar sansele sa mori sunt de 30-50%.

| Gabytzu97 a răspuns:

Depinde de organismul tau, de ex: unu poate sa bea 10l de vin si sa nu pateasca nimic si una sa bea tot 10l si sa intre in coma.
Depinde de fiecare corp.
Ti-as recomanda sa te tii de viata si sa lasi aceste tampenii deoparte, ca viata e mai pretioasa decat orice altceva.
Daca ai facut ceva rau, nu gata cu moartea, gandeste-te la ce ai facut si dupa vei incerca sa nu mai faci acel lucru.

| MeoKidu a răspuns:

Hi!
Depinde de organismul tău... Dar 75% ai leşina, iar cele de deces sunt ceva mai mici...
Dar sper că nu vrei să încerci happy
Bye1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. ce fel de pastile sunt. unele sunt mortale chiar daca ei una. Daca sunt pastile normale de gen hmm. agocalmin intrii in coma. De la unele poti sa faci intoxicatie.

| AlinElle89 a răspuns:

In primul rand NU LUA! 1viata avem.
Depinde ce pastile iei... poate nu mori, dar suferi toata viata stand intr-un pat.

| Alinutza_4057 explică:

Funditza:d

| marinescudeliavevo a răspuns:

Ai lesina, asa ca e mai bine sa nu incerci!