| Giuly_3112 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai stau cocosata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Excercitii in casa, la perete, cu gantere in maini duse pe spate, orice forma de gimnastica pentru spate, ruxac.

15 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Inoata zilnic sau/si fa yoga

Stefan
| Stefan a răspuns:

Va recomand sa mergeti la un centru de ''gimnastica medicala'' pentru a rezolva problema care va deranjeaza.

Stefan
| Stefan a răspuns:

''L'' ce ti-am recomandat este valabil si pentru varsta de 12 ani, nu îninte de a cere sfatul medicului de familie.

| Arthur a răspuns:

Încearcă să-ţi ţii mâinile cât mai mult timp la spate.
Nu uita să dormi pe o saltea tare şi eventual fără pernă, sau una cât mai plată.

| mioara a răspuns:

Cumpara un corset

| Alex_7297 a răspuns:

Sportul îţi dezvoltă muşchii, dar în timp ce practici un sport trebuie să stai drept/dreaptă, că altfel nu se formează muşchii bine!

| Giuly_3112 explică:

M. s sunt fetita de 12 ani happy

| Giuly_3112 explică:

M. s si mioara sunt fetita de 12 ani

| Giuly_3112 explică:

Aliiiina mersi foarte mult

| HBK a răspuns:

Pai cand citesti o carte, o citesti in pat pe burta si stai mai arcuita da nu foarte mult.Cand stai la calculator sa ai scaun cu spatar mediu din cand in cand sa te poti lasa pe spate, e un exercitiu bun, il stiu de la un doctor.

| adapurple a răspuns:

Sa stai dreapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am auzit ca trebuie sa faci 50 de pasi in fiecare zi cu o coada de matura bagata de la o mana la alta pe sub maneca. daca intelegi cum spuntongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caratul ruxacului cu greutati este cea mai buna solutie.

| someone_8322 a răspuns:

Oare? sa stai dreapta happy

| kennyisdead a răspuns:

Impune-ti mereu sa stai dreapta si cum spune si @alllinna, fa exercitii
numai daca ai vointa si vrei cu adevarat o sa reusesti. Adica nu iti spune -stau cocosata acum ca sunt obosita, stau dreapta de maine.
:*
succes