| Irmmma a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de acnee?! Am folosit Zineryt da` nu mi-ai trecut toate cosurile. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie sa-l folosesti si in continuare. Vor disparea toate intr-o luna-doua. Succes!winking

| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca si tratamente naturiste pentru acnee, sunt ceaiuri, remedii naturiste.Gasesti si pe internet sugestii, produse etc.Sanatate

| relaxo a răspuns:

Mie mi-au trecut sau cel putin nu mai am atateaincerca sa iti cureti fata de 3 4 ori pe zi cu un sampon de fata sau cum so fi numind si cand transpiri sa faci asta mie asa au inceput sa se uste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In perioada adolescentei iti vor aparea mereu cateva cosuri, daca ai un ten predispus la acnee(mai ales in perioada dinaintea menstruatiei). Daca ai folosit Zineryt si nu ai probleme cu acesta, continua sa-l folosesti, e posibil sa nu-ti treaca in proportie de 100%, dar iti va mentine tenul curat si cu foarte putine imperfectiuni. Daca nu esti multumita de rezultatele obtinute cu Zineryt, consulta un dermatolog, poate-ti prescrie el ceva mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi Clean&Clear.

| anananana a răspuns:

Pai du. te la medic iti dau ei tratamentwinking eu asa am facut si nu mai am:X

| Crazy Penguin a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ca tine, pana am fost la medicul dermatolog.Acolo trebuie sa te duci si tu, el iti va zice ce sa iei in functie de cat de grava e acneea.Sunt si niste injectii care te pot scapa mai repede de ea, dar costa destul de mult, cam un milion.

| ``/~/~/ `` a răspuns:

Incearca sapun cu sulf...eu asta folosesc si merge big grin

| Ramo586913 a răspuns:

Poti folosi un baton corector

| martonatu a răspuns:

Eu am luat vitamine 4 luni de zile si am folosit o crema de dimineață de la Avene! Am scapat de acnee severă, cicatrici foarte putine big grin