| CdeMetal a întrebat:

Ce sa fac daca ma simt singur, inutil si trist?
Poate sa fie asta un inceput de depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Inceput? E depresie laughing. Cauta-ti un rost si nu mai fi inutil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.dar nu ai prieteni?

| CdeMetal explică (pentru anonim_4396):

Nu prea, si iesim destul de rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci fă-ți o iubita nuno sa mai ai nevoie de nimic vei fi mulțumit pe toate planurile, trebuie doar sa lași supărările la o parte fetelor nu le plac băieții supărați și neîncrezători.și eu sunt în aceeași situație la mine e depresie severa dar tu mai poți face cate ceva.

| RorySan a răspuns:

Nu trebuie sa te simti niciodata inutil. Orice ar fi.
Trist..depinde de problemele fiecaruia.
Fa-ti prieteni si nu te mai gandi la lucrurile care te intristeaza..incearca sa faci lucruri care sa te ajuta sa te detasezi de micile stari nasoale.Deoarece petrecandu-ti timp alaturi de
prieteni nu te mai gandesti..si acele ganduri o sa dispara.
De fapt e subconstientul nostru si tot noi il lasam sa ne controleze.
Dar, atunci cand iti faci un prieten, ai grija.Nu ii spune din prima problemele tale. dupa se poate intoarce impotriva ta si vei suferi mai tare.Incearca sa il cunosti incetul cu incetul.
Si in afara de prieteni..incearca sa iti faci noi hobbiuri.Sa stii ca ajuta.

| kopli a răspuns:

"trost"? trist sau prost? laughing
Ocupa-ti timpul cu ceva util. Fa-ti prieteni. Du-te si fa voluntariat (real, nu pentru hartie) la un camin de copii. Fa ceva util si vei fi multumit de tine.

| Cristine9595 a răspuns:

Vorbeste cu cineva despre ce simti. Poate simti nevoia sa te asculte cineva.

| Bulboacă10Teo a răspuns:

Fa-ti prieteni, practica activitati care iti plac, fa sport regulat si ocupa-ti mereu timpul cu ceva. In acest fel gandurile care iti produc starea asta se vor dimunua drastic. Good luck

| Alexandru_Panait_1989 a răspuns:

O L.A.B.A la timpul ei, face cat o mie de femei;-)