| PinguIstHEBest a întrebat:

Ce sa fac? De cateva zile ma tot doare inima...am inceput de azi sa nu mai beau pepsi(beau pepsi de 3 ani si ceva... aproape in fiecare zi). Intrebarea e, ce sa fac ca sa nu ma mai doara inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Te duci la medicul de familie, iei trimitere, te duci la un cartiolog, iti faci EKG-ul si vezi exact despre ce este vorba, evita sa mai consumi cofeina, in general sunt lucruri normale deoarece muschiul inimii creste odata cu varsta. Dar du-te la medic.

| RalucaAtesoaie13 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa i faci o vizita unui cardiolog, poate niste raze, sa ti ofere un tratament