| Cartof21 a întrebat:

Hei tpu.Am fost racita si de atunci tot tusesc destul de mult si in ultimele zile a inceput sa ma doara spatele undeva putin mai sus de unde se termina coastele.De fiecare data cand tusesc ma doare acol.Ce as putea sa am? Beau destul de putina apa intr-o zi.Am vazut care sunt simptomele pietrelor la rinichi dar nu le am, doar ma doare acol cand tusesc si pare ca nu trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti avea o bronsita daca doare spatele, sau chiar o infectie la plamani. Statul in casa si verificatul pe internet nu te vor face bine. mergi la un consult medical sa nu se agraveze boala, pentru ca o bronsita netratata duce la penumonie, iar aceea netratata duce la tuberculoza.
Cat priveste raceala, mult, foarte mult ceai cald, supa calda de pui si stat in casa, in pat, sa te refaci.
Binenteles, fuguta intai la medic!