| anonimuslove a întrebat:

acum cateva zile mi-am plombat maseaua.Nu mi-a scos nervul, dar doctorita a spus ca, caria era foarte aproape da nerv si ca s-ar putea sa ma doara. Acum intrebarea mea este: De ce inca ma doare putin cand musc(mananc)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| trixiiie a răspuns:

E normal să te doară, ți-a lucrat acolo și intervenția e încă proaspătă.
Să fiu sinceră, eu am o măsea plombată de un an, cu nerv rămas acolo, și tot am probleme uneori la anumite mâncăruri, simt că mă doare. sad
Nu e în neregulă. Dar dacă persistă și devine intensă, ar trebui să mergi la doctor.

| DianaDobritoiu a răspuns:

Daca o sa te doara in continuu s-ar putea sa fie din cauza nervului, iar plomba nu va rezista prea mult, cel mai bine era daca iti scotea nervul, deoarece nu mai aveai treaba cu acea masea.

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Te poate durea si 2 saptamani. Eu cand mi-am scos nervul la o masea nu am putut manca nici piureuri in primele doua zile. Iti sugerez sa mananci chestii moi.

| Osyyy a răspuns:

Raspunsul il dai chiar tu, dar doctorita a spus ca, caria era foarte aproape da nerv si ca s-ar putea sa ma doara.