| fsdfdsfdsf a întrebat:

Ce sa fac dupa ce mananc sa ard ce.am mancat? :d Ce exercitii? si ce ex mai pot face sa slabesc la picioare, pentru ca am pulpele grosute, am impresia ca eu cand mananc nu se pune la burta ci la picioare straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Exercitii facute acasa : Stai intinsa pe spate pe un pled si tinand apropiate ambele picioare, le ridici si le tii inclinate cam la 45 de grade si incepi sa faci bicicleta si forfecari si ai sa vezi ca nu vei reusi la inceput prea multe dar continunand vei adauga cate una sau doua in plus mereu pana ajungi la un numar ce te va multumi. Pe urma incerci sa faci genoflexiuni (cate poti ) dar nu exagera caci cu siguranta vei face febra musculara dupa toate acestea. E bine sa iei o aspirina, sa consumi ciocolata amaruie sau glucoza tablete de mai gasesti. Inotul ar fi cel mai indicat de ai avea in apropiere un bazin. Acesta cu siguranta ca ar face minuni acolo unde tu doresti ca zona sa se mai subtieze. De nu ai la indemana aceasta solutie, umple cada cu apa trei sferturi si te scufunzi in ea, stand pe spate si faci forfecari cu picioarele in apa fara sa stropesti si exersand asa mereu, vei obtine efectul scontat. Cel mai bine ar fi sa poti sa mergi la un bazin de copii si sa mergi fortat pe jos prin apa pana la mijloc, caci asa apa va intampina rezistenta si muschii lucreaza si vei obtine intr-un timp putin mai scurt efectul dorit. Cu urarea sa reusesti ce ti-ai dorit asa de mult si o vacanta de neuitat, Lucien.

| Malvina24 a răspuns:

Dieta minune nu exista! Multe fete se plang ca sunt grase ca vor sa fie slabe si frumoase(probabil ca ''uratele'' de pe podium-alea numai ''piele si os'') Draga mea exercitiile fizile sunt la indemana oricui, le poti gasi pe orice site pe google sau nu numai, insa toate sunt utile! Nu incerca diete care fac minuni ca nu sunt.Reclamele la produce care spun''slabesti 10 kg in 2 saptamani'' off sunt vrajeli sa ia mintile oamenilor creduli! Mananca sanatos, iti recomand fructe in stare proaspata, pe care mai intai va trebui sa le speli si de asemenea lapte cald inainte de culcare! Pentru piciaore genoflexiunile sunt bune, zic eu insa nu cred ca e necesar sa exageram, sa devina o obsesie aceasta dorinta a ta de a slabi pentru ca atunci va fi grav!

| baru a răspuns:

Salut. Coarda. Obligat si in fiecare zi. Dupa masa. cam dupa una ora poti sa te apuci. Daca vei sari coarda in fiecare zi, vei putea sa mananci ori ce si nu te vei ingrasa. Zilnic daca vrei si in fiecare seara cam o ora. Pa

| anduta160 a răspuns:

Poti alerga sau bicicletatongue

| BlueDreams a răspuns:

Exercitii pilates.

| misskitty a răspuns:

In primul rind sa nu maninci prea mult(stii tu senzatia aia ca pleznesti). fara prea multa grasime.eu nu am facut nici o cura si am 58 kg la 1, 67 m inaltime. dar nu fac din mincare un tel.maninc putin, dar sint o persoana agitata si cred ca asta ma ajuta mult. daca esti o persoana molcoma(blinda) ai sanse mari sa depui.deci,mai cu viata.eu orice fac, fac mai in viteza.mai tine si de conformatia corpului si nu prea ai ce sa faci in acest caz

| DarkMusic a răspuns:

Aw incearca aerobic big grin

| angelo_8500 a răspuns:

Pai in primul rand, nu stiu daca este adevarat dar trebuie sa tii o dieta bazata pe alimente naturale si cat mai putine grasimi cu putinta!
Eu am incercat si chiar a mers big grin
O a doua varianta:SUPA DE LEGUME cu foarte foarte mult patunjel ai anteles hai pa. Sper ca raspunsul iti va fi de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa arzi ce mananci, poti alege varianta "Da-ti foc!" http://sp2.ro/3178c3